Výběr názvu webové domény je důležitým krokem. Je to vlastně název vaší vizitky, podle které vás uživatelé najdou a budou si vás pamatovat. A nejen to. Zvolit správný název, který odpovídá obsahu webu, má zásadní význam. Může totiž ovlivnit to, jestli vás uživatelé ve vyhledávačích snadno najdou.

Pokud si už několik dní lámete hlavu s tím, jak správný název zvolit, nevěšte hlavu. Připravila jsem pro vás seznam akčních kroků, které vám s tímto procesem pomohou anebo ho alespoň zjednoduší.

 

1. Koncovka domény

Pokud je cílem webu oslovit zejména české publikum, rozhodně volte koncovku .cz. Doména bude snadněji dohledatelná a čitelná pro uživatele z Česka. Míříteli ale za naše hranice, můžete zvolit koncovku první třídy .com.

 

2. Vyhněte se vágním nebo obecným názvům

Vaším záměrem je to, aby si vás uživatelé snadno zapamatovali a aby zároveň název domény odrážel to, co obsahuje web samotný. Název by měl být krátký a výstižný. Zároveň může být ale kreativní. Čemu se doporučuji vyhnout je používání čísel a pomlček – mohou snižovat důvěryhodnost webu. Vyvarujte se také zdvojeným písmenům.

 

3. Klíčová slova

Pokud chcete již na začátku nastartovat SEO webu (pravděpodobnost stránek zobrazit se na prvních příčkách vyhledávačů), zkuste do názvu začlenit klíčové slovo, které vystihuje např. předmět vašeho podnikání.

 

4. Myslete do budoucna

Představte si situaci, že jste prodejcem růží. Pojmenujete tedy svůj web prodejruzi.cz. Nicméně za několik měsíců zjistíte, že se vaše portfolio rozšířilo a začnete prodávat i jiné druhy květin. V tomto případě by mohl název domény zabránit tomu, aby se na váš web dostalo to správné publikum.

 

5. Zkontrolujte dostupnost názvu

Máte už jméno vybrané? Lepší je si vždy pospíšit, než vás někdo předběhne. Ověřte si, že je název domény volný třeba tady.

 

Máte pocit, že si s výběrem názvu domény nevíte rady? Nejste si jisti, kde a jak doménu zakoupit? Webhosting je pro vás také španělská vesnice? Ozvěte se mi, ráda Vám s celým procesem poradím.